فشرده کردن فایل ها در phpstrom

در این آموزش فشرده کردن فایل ها در phpstrom روش فشرده کردن فایل های css و js رو بدون نیاز به نرم افزار اضافه و یا سایت های آنلاین آموزش میدهم.

در نرم افزار phpstorm میتوان با ابزار File Watcher یک خط فرمان یا یک پلاگین رو اتوماتیک هنگام اجرای برنامه و یا ذخیره کردن فایل اجرا کرد که در اینجا ما یک فشرده ساز را با همین ابزار بر روی phpstrom خود نصب میکنیم.

ابزار فشرده ساز YUI Compressor

مرحله اول :  ابزار YUI Compressor را از گیت هاب  اینجا  دانلود کنید. فایل دانلود شده یک فایل فشرده است که باید اکسترکت کنید

مرحله دوم : بعد از اکسترکت کردن داخل فولدر build یک فایل با نام  yui compressor-2.4.7.jar وجود دارد. این فایل را نزدیک فولدر پروژه خودتان قرار دهید.

مرحله سوم :  حالا در phpstrom ابزار File Watcher رو باید باز کنیم برای اینکار از منوی file گزینه settings  را باز کنید و یا  از کلیدهای Ctrl+Alt+S استفاده کنید . در پنجره باز شده از شاخه Tools گزینه File Watcher را باز کنید.

 

ابزار فشرده ساز YUI Compressor

مرحله چهارم :  در این مرحله طبق تصویر فوق در پنچره باز شده File Watcher از سمت چپ بر روی علامت اضافه کردن یعنی + کلیک کنید و سپس YUI Compressor CSS را انتخاب کنید.

 

 

 

فشرده کردن فایل ها در phpstrom

مرحله پنجم : در پنجره باز شده در قسمت programs طبق تصویر فوق فایل yuicompressor-2.4.7.jar که دانلود کرده بودید را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه های ok کلیک کنید.

اکنون ابزار فشرده کردن YUI Compressor  نصب و فعال شده است. برایی استفاده از این ابزار نیاز به وارد کردن کد یا دستوری نیست هر بار که با فایل های css کار کنید  و تغییر به فایل بدهید همزمان فایل فشرده هم کنار فایل  css ساخته میشود. فایل ساخته شده با همان نام و فقط آخر فایل .min.css اضافه میشود.

برای فشرده کرده فایل های js هم دقیقا همین مراحل رو انجام میدهید اما با این تفاوت که  در  مرحله پنجم  بجای فایل YUI Compressor CSS  گزینه YUI Compressor JS را انتخاب کنید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *