چند راه حل برای سایت هایی که افت ترافیک داشته اند.

چند راه حل برای سایت هایی که افت ترافیک داشته اند.

شما اقدام به راه اندازی یک سایت کرده اید و قصد دارید بازدیدکنندگان زیادی به سایت وارد کنید.اگر شما نتوانید بازدیدکننده به سایت وارد کنید و یا اگر بازدیدکنندگان سایت شما کاهش یابد چکار میکنید.

در این مقاله ۵ نکته برای سایت هایی که افت ترافیک داشته اند را به شما معرفی میکنم.

چرا ترافیک را از دست داده ام آیا تغییر در جایگاه شما در گوگل وجود دارد؟

اگر ترافیک سایت شما کم هست ابتدا سایت خود را در لیست نتایج گوگل بررسی کنید ممکن هست شما قسمت هایی از سایت رو تغییر داده اید و یا خطایی در سایت ما وجود دارد و در نتیحه رتبه سایت ما تغییر کرده است.

از دست دادن رتبه سایت در گوگل یکی از مهمترین دلایل کاهش ترافیک سایت است اگر متوجه کاهش رتبه شده اید باید سریع اقدام به بررسی سئو سایت و رفع مشکلات آن باشید.

اگر تغییرات در رتبه سایت خود مشاهده نکردید ابتدا فکر کنید که دلیل کاهش الکسا و ترافیک به علت تعطیلاتی مانند عید نوروز ،عزاداری های محرم نیست پس باید ۵ دلیل زیر را در این مقاله دنبال کنید.

 

 

۱- استفاده از شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی برای برند شدن ،افزایش بازدید و فروش بیشتر یک توصیه نیست بلکه یک اجبار است.در حال حاظر جذب مشتری از طریق شبکه های اجتماعی مانند گوگل  را نمیشود نادیده گرفت.

رسانه های اجتماعی تبدیل به یک منطقه شده است که در آن در مورد محصولات ، سایت و اخبار صحبت میشود و در مورد مسائلی صحبت میشود که در رسانه های دیگر مثل روزنامه ها و سایت خبری از آن نیست.

واقع با ایجاد حساب کاربری مخصوص به کسب و کارتان در این شبکه های اجتماعی می توانید کاربران این شبکه ها را به وب سایت خود ارجاع داده و آن ها را تبدیل به مشتریان دائمی و وفا دار خود کنید .

با ایجاد بک حساب کاربری مخصوص کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی می توانید کاربران این شبکه ها را به وبسایت خود ارجاع دهید و آن ها رو به مشتریان دائمی و وفادار تبدیل کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید تولید محتوای جذاب است و بدانید که هر شبکه اجتماعی کاربران خاص خود را دارد و باید محتوای شما متناسب با همان کاربران باشد.

برای بدست آوردن بازدید از این طریق باید یک مدت تلاش کنید و بازار هدفی را برای خود انتخاب کنید.

 

۲- نظردهی در سایت های دیگر

اکثر مدیران وب سایت ها تنها دلیل مفید بودن نظر دهی در سایت ها را ایجاد بک لینک برای سایت خود می دانند این یک اشتباه بزرگ هست شما باید از طریق یک نوشته خوب کاربران را جذب کنید.

اگر شما در سایت های دیگر ی نظر ساده درج کنید حتی اگر بر روی لینک شما کلیک کنند ممکن هست سریع سایت شما را ترک کنید.سعی کنید کامنتی درج کنید که کاربران را کنجکاو به خواندنش و در نهایت کلیک بر روی سایت شما کند.کامنت شما باید بصورت تخصصی در نقد مقاله و رفع ایرادات نوشته باشد در این صورت کاربران بخاطر کامنت شما کنجکاو خواهند شد و بر روی لینک شما کلیک خواهند کرد.

و نکته مهم اینکه درصد زیادی از فعالیت کامنت گذاری را در سایت های مرتبط با سایت خودتان انجام دهید.

 

۳- مقالات برتر و بهتری نسبت به گذشته بنویسید.

یکی از دلایل افت بازدید و عدم برگشت کاربران به سایت شما این است که کاربران سایت شما را به علت مقالات بی کیفیت دنبال نمیکنند.

برای رفع این مشکل ابتدا در گوگل آنالیتیکس، مقالات و محتواهایی که بیشترین بازدید و بیشترین زمان مطالعه را داشته اند بررسی کنید.اکنون در مورد موضوعاتی محتوا سازی کنید که در ارتباط با مقالات پر بازدید باشد.

خود را جای بازدیدکنندگان قرار دهید و تصور کنید چقدر میتوانید از این محتوا رضایت داشته باشید یا اگر شما به این سایت مراجعه کرده بودید آیا سایت را ترک نمی کردید؟

این سوالات میتواند شما را برای داشتن محتواهای حرفه ای کمک کند.

 

۴ – ارسال خبرنامه یا ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش های برای وفادارسازی کاربران است.ارسال ایمیل باعث افزایش برگشت کاربران به سایت میشود همچنین ارسال منظم ایمیل باعث برند شما نام فعالیت شما در ذهن کاربران میشود.

ایمیل مارکتینگ برای جذب بازدید محتواهای های جدیدی که تولید میکنید انتخاب خوبی است اما به شرطی که بازدیدکننده ای که با ایمیل مارکتینگ به سایت هدایت میکنید  محتوای با کیفیت خوبی را ببیند.

ارسال مداوم هر آپدیت سایت به کاربران میتواند باعث مزاحمت هم بشود که در این صورت نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری کاهش پیدا میکند همیشه در ایمیل مارکتینگ کیفیت را در اولویت قرار دهید اما فقط کیفیت محتوای داخل سایت مسئله نیست باید کیفیت متن داخل ایمیل هم بالا باشد و همچنین عنوان مناسب هم داشته باشد.

 

۵- شروع به تبلیغات کنید.

اگر فکر میکنید سایت شما آماده هست و به محتوا و متون معرفی محصولات و خدمات اعتماد دارید به شروع تبلیغات فکر کنید.اگر بازار کسب کار شما کاربران عمومی هستن بهتر هست در ابتدا از طریق اینستگرام تبلیغ کنید.

میتوانید سفارش تبلیغات ادوردز گوگل با کلمات کلیدی مرتبط با سایت خودتان بدهید تا بصورت کاملا هدفمند تبلیغات کنید و یا در سایت های پربازدید بنرهای نمایشی و یا کلیکی بگذارید.

 

نتیجه این مقاله این است که باید فعال شوید

برند شدن و داشتن بازدید کننده رایگان سخت است! شما هر چقدر بیشتر فعال باشید و سایت را فعال نگه دارید بازدیدکنندگان ثابت و وفاداری خواهید داشت.

سایت شما زمانی بزرگ خواهد شد که بازدیدکنندگان از شما دوری نکنند و همیشه سایت شما را دنبال و علاقه مند باشند.

 

 

یک دیدگاه در “چند راه حل برای سایت هایی که افت ترافیک داشته اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *