افزایش بازدهی تبلیغات با گوگل ادوردز

افزایش بازدهی تبلیغات با گوگل ادوردز

برای بهبود بازدهی تبلیغات چه کاری میتوانیم انجام دهیم.

افزایش تعداد کلیک های هدفمند در گوگل ادوردز رسیدن به مشتریان آماده خرید هست.

اگر میزان بازدهی از کلیک ها کم باشد ممکن هست عدم تعادلی بین درامد و هزینه داشته باشید.برخی از تکنیک هایی که میتوان برای بهبود بازدهی کلیک ها استفاده کنید را میتوانید در لیست زیر بخوانید.

روش های افزایش بازدهی تبلیغات گوگل ادوردز

۱- روز خود را با تبلیغات صبح آغاز کنید.

بهترین زمان برای تبلیغ کلیکی گوگل ادوردز (Adwords) در ساعت صبح است. بسیاری از افراد و شرکت ها  جستجو های خود را از ساعت های اولیه صبح آغاز میکنن عوامل مختلف مانند این باعث افزایش بهره وری سایت های تجاری به ویژه در ساعت های اولیه میشود.

هر چیزی و اتفاقی که در روز قبل تبلیغات انجام داده اید را یاداشت و ارزیابی کنید.چه کلماتی بازدید داشته  و چه تغییراتی در سایت اتفاق افتاده.

خیلی سریع به کلیک و آمار ها پاسخ بدهید چون با هر بازدید بودجه شما کاهش خواهد یافت.با افزایش اودجه تبلیغات و رسیدن به مشتریان بلافاصله نرخ فروش و رابطه اش با زمان ورود بازدید کنندگان را بررسی کنید.

 

۲- اضافه کردن کلمات کلیدی منفی (Negative Keyword)

کلمات کلیدی منفی یا Negative Keyword کلماتی هستند که مرتبط و شبیه به کلمات کلیدی شما هستند و گوگل بعلت مرتبط بودن در حالت عادی در زمان جستجوی این کلمات سایت شما رو هم نمایش خواهد داد.

برای مثال فعالیت شما طراحی سایت با وردپرس هست اما وفتی در گوگل ادوردز سفارش این کلمه کلیدی رو دهید گوگل سایت شما ر به کاربرانی که کلمه طراحی سایت با جوملا رو جستجو کرده اند نیز نمایش خواهد داد.برای جلوگیری از این کار باید کلمه کلیدی طراحی سایت با جوملا رو در قسمت Negative Keyword اضافه کنید.

شما با توجه کردن به این امکان یعنی اضافه کردن کلمات کلیدی منفی میتوانید بودجه خود را کاهش دهید تا بودجه روزانه شما دقیقا هدفمند مصرف شود.

 

 

۴- هزینه تبلیغات خود را بررسی کنید.

اکانت تبلیغات خود را روزانه بررسی کنید و مطمئن شوید که هزینه ها کارآمد و کنترل شده است.بسیاری از آگهی ها اگر بطور صحیح پیکربندی

نشوند میتوانند کل بودجه را یک روزه تمام کنند.

۵- زمان بندی آگهی

داده های کار خود را روزانه بررسی و تجزیه و تحلیل کنید در ساعت ها و روزهایی که بازدهی آگهی کمتر باشد بهتر است نمایش آگهی را متوقف کنید.

 

۶- گرفتن گزارش های روزانه

همیشه اطلاعات روزانه حساب خود را پیگیری کنید مخصوصا اطلاعات جدید را با اطلاعات روز گذشته مقایسه کنید.

 

 

۷- اخبار و نوآوری ها را دنبال کنید.

سعی کنید وقایع مهم در روزنامه ها و برنامه های تلویزیونی که بطور مستقیم یا غیر مستقیم به کسب و کار شما مربوط هست را دنبال کنید بعضی افراد با شنیدن بک خبر مهم آن را در گوگل جستجو میکنند.

برای مثال در اتفاق آتش سوزی ساختمان پلاسکو که اتفاق مهم ملی بود کلمات کلیدی کپسول آتش نشانی و  یا سیستم اعلام حریق چندین برابر بیشتر جستجو شده اند و در نتیجه اگر فعالیت شما به این دو کلمه کلیدی مرتبط هست سریعا باید اقدام به ثبت سایت خود برای گوگل ادوردز کنید تا با این کلمات در نتایج اولیه جستجو ها قرار بگیرید و مطمئن باشید درصد زیادی از جستجو کنندگان  از شما خرید خواهند کرد.

 

 

 

2 دیدگاه در “افزایش بازدهی تبلیغات با گوگل ادوردز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *