فشرده کردن فایل ها در phpstrom

فشرده کردن فایل ها در phpstrom

در این آموزش فشرده کردن فایل ها در phpstrom روش فشرده کردن فایل های css و js رو بدون نیاز به نرم افزار اضافه و یا سایت های آنلاین آموزش میدهم.

در نرم افزار phpstorm میتوان با ابزار File Watcher یک خط فرمان یا یک پلاگین رو اتوماتیک هنگام اجرای برنامه و یا ذخیره کردن فایل اجرا کرد که در اینجا ما یک فشرده ساز را با همین ابزار بر روی phpstrom خود نصب میکنیم.

ابزار فشرده ساز YUI Compressor

مرحله اول :  ابزار YUI Compressor را از گیت هاب  اینجا  دانلود کنید. فایل دانلود شده یک فایل فشرده است که باید اکسترکت کنید

ادامه مطلب

ساخت dropdownlist بصورت چند گزینه ای در بوت استرپ ۴ (multiselect)

در بوت استرپ بدون پلاگین و یا بدون بوت استرپ میتوان دراپ دان طراحی کرد که قابلیت انتخاب چند گزینه را داشته باشد اما در این حالت معمول کار با این دراپ دان برای کاربر مشخص نیست و برای انتخاب چند گزینه باید در زمان انتخاب گزینه دوم کاربر دکمه ctrl را نگه دارد.

برای اینکار در دراپ داون  پروپرتی  multiple را به شکل زیر تعریف میکنیم .

<select name="day" multiple>
<option value="1">شنبه</option>
<option value="2"> یکشنبه</option>
<option value="3">دوشنبه</option>
<option value="4">سه شنبه</option>
<option value="5">چهارشنبه</option>
<option value="6">پنج شنبه</option>
<option value="7">جمعه</option>
</select>

با این کدها ظاهر دراپ دان به شکل زیر خواهد شد.

ادامه مطلب

تابع every در جاوا اسکریپت

تابع every

 

شیوه ی کاری تابع every در جاوا اسکریپت بدین صورت می باشد که برروی المان های آرایه ای که این متد برروی ان صدا زده می شود می چرخد و شرطی را بررسی می کند اگر حتی یکی از اعضای آرایه در آن شرط صدق نکند مقدار false را بر می گرداند در غیر اینصورت مقدار true را بر می گرداند در زیر شیوه ی استفاده از تابع every در جاوا اسکریپت را خواهیم دید

ادامه مطلب

متد window.open جاوا اسکریپت

متد window.open جاوا اسکریپت

بعضی اوقات در سایت باز شدن صفحه بصورت پاپ آپ نیاز میشود برای مثال در بخش ادمین سایتی که طراحی کرده اید لیست نظرات بازدید کنندگان را در یک جدولی نمایش داده اید اما میخواهید با کلیک بر روی هر نظر متن کامل نظری که ثبت شده است رو نمایش دهید برای این کار میتوانید از همین روشی که آموزش میدم استفاده کنید که اطلاعات کامل در یک صفحه جدید بصورت پاپ آپ نمایش داده شود.

متاسفانه از این امکان استفاده های نادرست هم میشود که نمونه اش پنجره هایی که تبلیغات ناخواسته در بعضی سایت ها خودکار و بدون اجازه بازدیدکننده باز میشوند.

برای انجام این از تابع یا متد window.open جاوا اسکریپت استفاده میکنیم

ادامه مطلب

ارسال اطلاعات فرم بدون دکمه submit

ارسال اطلاعات فرم بدون دکمه submit

در این مطلب  روش ارسال اطلاعات فرم بدون دکمه submit را آموزش خواهیم داد.

در ساخت فرم در حالت معمول بعد از فیلد ها یک دکمه سابمیت submit برای ارسال اطلاعات گذاشته میشه که با کلیک بر روی این دکمه اطلاعات فرم به صفحه تنظیم شده فرستاده میشود اما در بعضی قسمت های سایت نیاز هست که فرم بدون دکمه سابمیت (submit) باشد برای مثال در فروشگاه های اینترنتی احتمالا گزینه های فیلتر را دیده اید که با انتخاب یک از آیتم های لیست کشویی به صفحه دیگری هدایت میشوید یک نوع انجام این کار با همین روشی که خواهم گفت میشود انجام داد.

ارسال اطلاعات فرم بدون دکمه سابمیت submit روش های زیادی داد که ساده ترین نوع آن به شکل زیر است.

ادامه مطلب